ÖN KAYIT FORMU

Kurumumuz 3 Yaş ve Üzeri Bireylere Eğitim Vermektedir, Üç Yaş ve Altı Bireyler İçin İletişime Geçiniz

ÖĞRENCİ BİLGİLERİ

3 Yaş ve Üzeri3 Yaş Altı

Çocuğunuzun Engel Durumu Var Mı?

EBEVEYN BİLGİLERİ

Eğitim Programımızın Temel Amacı

Okulumuzda çocuklarımıza verdiğimiz eğitimin asıl amacı; onların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişimlerini desteklemek ve geliştirmek, temel becerileri kazandırmak, olumlu benlik kavramı oluşmasına, kendini ifade etmesine, öz denetim kazanmasına olanak sağlamak, öğrenme istekleri ve merak duygularını uyandırmak, yaratıcılıklarını geliştirmektir.

Melodi Anaokulu, çocuklarımıza sosyal ve özgür bir ortamda konuşma becerilerini ve düşüncelerini açıklama imkanı sağlar. Çocuğunuzun toplum içinde özgüven sahibi, kendini rahat ifade edebilen bir birey olmasını hedefler.

  • Anne Bebek Gelişim Programı
  • Eğlenceli Bilim Atölyesi
  • Sanat Atölyesi
  • Yaratıcı Drama Atölyesi
  • Müzik Atölyesi

Ön Kayıt Başvuru Formu (Okul tarafından verilecek ve doldurulacaktır), 6 Adet Fotoğraf , Aşı Kartı Fotokopisi, Anne-Baba- Cocuk  Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve Sağlık Raporu istemekteyiz.

Çocuğun okula başladığı ilk hafta yanında mutlaka velisi veya çocuğun tanıdığı ve güven duyduğu biri olmalıdır. Okulun birinci günü çocuğun okulda bir saat kalması yeterlidir. Sonraki günlerde bu süre en az birer saat uzatılır. İkinci haftanın ilk günü genellikle çocuk velisi olmadan okuldaki programına katılır. Ancak, bazı özel durumlarda oryantasyon ikinci haftaya uzar. Oryantasyon bitiminde çocuğunu okula bırakan velilerin olabildiğince hızlı ve kararlı olmaları gerekmektedir. Çocuğunuzdan ayrılırken geçireceğiniz vakti olabildiğince kısa tutmaya çalışmalı ve çocuğun okula başlamasıyla ilgili yaşadığınız tedirginlikleri çocuğa yansıtmamaya özen göstermelisiniz. Göstereceğiniz kararlı tutum çocuğunuzun okula alışma sürecini hızlandıracak ve hayatındaki bu önemli değişikliğe daha hızlı adapte olmasını sağlayacaktır.

Belli koşullarda indirim yapma ihtimalimiz vardır. İndirim ve diğer ödemeleri esas kayıt sırasında görüşmekteyiz.

Günlük Veli Bilgilendirme defterimiz yoktur.Bunun yerine her çocuğa ait dosya bulunmaktadır.Gerekli iletişim bu dosya aracağı yapılmaktadır.Ayrıca gün içerisinde öğretmenlerimiz uygun oldukları saatlerde de velilerimizi aramaktadır.

Sınıflardaki dağılımımız,çocuklarımızın doğduğu yıla göre yapılmaktadır.