Ankara Eryaman Anaokulu ve Kreş | Okul Öncesi Eğitim

Başlıklar

Ankara Eryaman 1. 2. 3. 4. 5. etap içerisinde okul öncesi eğitim kayıtlarımız başlamıştır. Ön kayıtlar için Ön kayıt formunu doldurabilir; +90 (312) 274 1122 nolu,  +90 (532) 356 9036 nolu ve +90 (533) 526 0868 nolu numaramızı arayabilirsiniz. Okulumuz, Güzelkent Mahallesi 2617. Cadde No:14 Eryaman Etimesgut/Ankara adresindedir. Öğrencilerimiz ile ilgili bir şekilde, Sanat Atölyemiz, Bilim Atölyemiz, Spor Salonumuz, Etkinlik Sınıflarımızda eğitim vermekteyiz.

Çocuklarımızın fiziksel ve bilinçsel gelişimini en iyi şekilde geliştirmek ilkemizdir. Ayrıca okulumuzda engelli çocuklarımız için de çeşitli ihtiyaçların karşılanması için donanımsal araç ve gereçlere sahibiz. Melodi Anaokulu olarak, tüm olası doğal afet ve çeşitli kazaların engellenmesi için güvenlik sistemleri, güvenlik görevlisi, kameralar ve depreme dayanıklı binamız ile öğrencilerimizin güven içerisinde eğitim görmesini sağlıyoruz.

Çocuklar Anaokulunda Ne Öğrenir?

Sosyal ve Duygusal Gelişim

Okul öncesi dönemde çocuklar sosyal ve duygusal gelişimlerini güçlendirmeyi öğreneceklerdir. Çocuklar sosyal iletişimi, saygılı olmayı ve problem çözmeyi öğrenirler. Okul öncesi çocuklar etkinliklerle, kendilerini ifade etme, arkadaşlık ilişkilerini kuvvetlendirmeyi öğreneceklerdir.

Çocuklar, akranlarla oynayacak ve kendine güven inşa edecek bir ortam kazanacaklar. Ayrıca çocuklar ebeveynlerinin yardımı olmadan görevleri başarabileceklerini öğrenirler.

Okula Hazır Olma Durumu

Davranış yönetimi, okul öncesi eğitimin önemli bir parçasıdır. Okul öncesi dönemde çocuklar için okula alışma süreci önemli bir adımdır. Çocuklar; sabrını, ellerini kaldırmayı ve sosyal ortamlarda nasıl davranacaklarını öğrenirler. Ayrıca çocuklar bu sayede düşüncelerini ve fikirlerini nasıl dile getireceklerini de öğrenirler. 

İlkokul öncesi verilen bu eğitim, onların gelecekteki eğitim hayatını olumlu şekilde etkileyecektir. Sınıfta talimatları uygulamaları ve beklemek gibi davranışları diğer arkadaşlarıyla öğrenirler ve duruma yabancılaşmazlar. Bizim gibi başarılı anaokulları; çocukların keşif, deneme ve konuşma becerilerini konusunda özel dersler ve etkinlik programları uygulamaktadır.

Anaokuluna gitmek, çocukların ebeveynlerinden veya bakıcılarından ayrı kalmayı öğrenmelerine de yardımcı olur. Bu da onların gelecek hayatlarında özgüven sahibi olmalarını sağlayan bir diğer etkindir.

Dil ve Bilişsel Becerileri

Çocukların dil becerileri “dil açısından zengin” bir ortamda beslenir. Sınıf ortamında öğretmenler, sanat, etkinlik zamanı ve diğer aktiviteler sırasında yeni kelimeler tanıtarak çocukların dil becerilerini güçlendirmelerine yardımcı olur. Öğretmenler, öğrencilere şarkı söyleyerek, kitaplardan ve yaratıcı oyunlardan bahsederek dil öğrenmek için birçok fırsat sağlamaktadır.

Akademisyenler

Okul öncesi dönemde matematik ve okuryazarlık becerileri tanıtılmaktadır. Çocuklara sayılar ve harfler öğretilir, Çocuklar resimli bir kitabı takip ederken bir alfabe şarkısı söylerler veya kelimelerdeki farklı sesleri fark etmelerine yardımcı olan tekerlemeler öğrenirler. Öğretmenler, çocuklara dinleme, anlama ve anlamlı dil becerilerini teşvik etmek için hikayeler okur. Oyunların eşleştirilmesi, oyunların sıralanması ve oyunların sayılması çocukların sayıları ve dizileri anlamalarını sağlar. Bulmacaları bir araya getirmek, çocukları kalıpları fark etmeye ve problem çözme becerileri üzerinde olumlu etki sağlar.

Çocuklar, şarkılar, hikaye zamanı ve yaratıcı oyun gibi ilgi çekici aktiviteler yoluyla interaktif eğitim alırlar. Okul öncesi eğitim, akademik başarıya ulaşmakla ilgili değildir; çevresini keşfetmek ve sorgulamak isteyen çok yönlü bir çocuk geliştirmekle ilgilidir. Okul öncesi çocuklar, yetenekli ve bağımsız öğrenenler olarak özgüven kazanacaklar.

Özgüven

Okul öncesi çocuklar kendileri için bir şeyler yapabileceklerini öğrenirler. Çocuklar ellerini yıkamayı, tuvalete gitmeyi ve ayakkabılarını yetişkinlerin yardımı olmadan çıkarmayı ve giymeyi öğrenecekler. Yeni beceriler öğrenmek, güven kazanmalarına yardımcı olur.

Kaliteli bir okul öncesi eğitim, çocuklara evde öğrenemeyecekleri bilişsel, davranışsal ve sosyal beceriler kazandırır. Öğretmenler, okul öncesi eğitim geçmişine güçlü bir şekilde sahip olan bir çocuğa dil becerileri, dinlediğini anlama, dikkat yönetimi becerileri ve öğrenmeye karşı olumlu bir tutum öğretmeyi daha kolay bulur.

Facebook Sayfamızdan paylaşımlarımızı takip ediniz.

İnceleme
  • İnceleme
5

Özet

Ankara Eryaman 1. 2. 3. 4. 5. etap içerisinde okul öncesi eğitim kayıtlarımız başlamıştır. Ön kayıtlar için Ön kayıt formunu doldurabilir; +90 (312) 274 1122 nolu, +90 (532) 356 9036 nolu ve +90 (533) 526 0868 nolu numaramızı arayabilirsiniz. Okulumuz, Güzelkent Mahallesi 2617. Cadde No:14 Eryaman Etimesgut/Ankara adresindedir. Öğrencilerimiz ile ilgili bir şekilde, Sanat Atölyemiz, Bilim Atölyemiz, Spor Salonumuz, Etkinlik Sınıflarımızda eğitim vermekteyiz. Çocuklarımızın fiziksel ve bilinçsel gelişimini en iyi şekilde geliştirmek ilkemizdir. Ayrıca okulumuzda engelli çocuklarımız için de çeşitli ihtiyaçların karşılanması için donanımsal araç ve gereçlere de sahibiz. Melodi Anaokulu olarak, tüm doğal afet ve kazaların engellenmesi için güvenlik önlemleri, kamera sistemleri ve depreme dayanıklı binamız ile öğrencilerimizin güven içerisinde eğitim görmesini sağlamaktayız.

WeCreativez WhatsApp Support
Destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize her şeyi sorabilirsiniz.
Whatsapp 7/24 Destek +90 532 356 90 36 nolu numaramızla iletişime geçeceksiniz.