Kreş Eryaman (En İyi Anaokulu ve Kreş Ankara)

Çocuklarınız için doğru okulu bulmak zorlu bir süreçtir. Öncelikle çocuğunuz, okula verilen ücretin karşılığını yeterli eğitimle alacak mı? veya okul yeterince güvenli mi? gibi sorular, velilerin en sık dile getirdiği sorulardır. Günümüzde devlet okulları ve çeşitli özel okullarda çocuklara şiddet veya bilinçsiz eğitim gibi mesleki ahlak ve genel ahlak kurallarına aykırı eylem sergileyen birçok kurum olduğuna şahit olmaktayız. Bu durumda ailelerin en güvenli okulu bulması ve araştırması gerektiği sonucu doğmaktadır. Çocuğunuza en iyi okulu bulmak için, okul ve eğitim kalitesi hakkında biraz araştırma yapmak veya kurumlara gidip detaylı şekilde idari personeller ve eğitim veren eğitmenleri incelemek yanında, kurum geçmişini araştırmak yapmanız gereken önemli şeylerden bazılarıdır. Bu zorlu süreçte çocuklarınız için en iyi eğitimi, Melodi Anaokulu 2001 yılından beri vermektedir. Ankara’da 2 ayrı şubemiz ve 18 yıllık mesleki tecrübemiz ile eğitimli bireyler yetiştirmek yanında, sektörde güven inşaa etmiş bir kurum halini de almış durumdayız.

Çocuğunuzun okulunu seçmek önemli bir ebeveyn görevidir, o yüzden doğru okulu seçtiğinizden nasıl emin olabilirsiniz? Bir ebeveyn olarak, çocuğunuzun en iyi okula gitmesini istersiniz. Ancak diğer herkes de bunu istiyor. bu nedenle devlet okulları ve yeni eğitim hayatına girmiş kurumlar yetersiz kalıyor.

Kreş Eryaman (En İyi Anaokulu ve Kreş Ankara)
Kreş Eryaman (En İyi Anaokulu ve Kreş Ankara)

Özel ve Devlet Okulları Arasındaki Fark Nelerdir?

Yapmanız gereken ilk karar, çocuğunuzu özel bir okula mı yoksa bir devlet okuluna mı göndermeniz gerektiğidir. Fakat fark nedir? Özel okullarla ilgili bazı gerçekler:

  • Özel Okullara Okul Öncesi Eğitim Merkezleri de denir.
  • Okul giderlerini ailelerden değil, devletten alan kurumlar Devlet Okulları olarak adlandırılır.
  • Ankara’da yaklaşık 10.500 Özel Anaokulu vardır.
  • Ankara’da 0-3 ve 3-6 yaş arası çocukların %36’sı Özel Okullara gidiyor ve geriye kalan kısım, okul öncesi eğitimi tercih etmeyen aileler veya devlet okuluna giden çocukları kapsıyor.
  • Bir Özel Okuldaki günlük öğrencinin eğitimi için 2019 yılında ortalama maliyet yılda 9 bin ile 15 bin lira arasında değişmektedir.

Özel bir okul düşünürken kendinize sormanız gereken en önemli soru şudur: Çocuğunuz kalabalık bir okulda mı eğitim almalı yoksa onla birebir ilgilenen bir eğitim kurumunda mı eğitim almalı?  Eğer çocuğunuz için eğitim ilk önceliğinizse Özel Anaokulları her zaman eğitim konusunda devlet okullarından daha da iyi bir prosedür izlemektedir.

İncleme
  • İnceleme
4

Özet

Çocuklarınız için doğru okulu bulmak zorlu bir süreçtir. Öncelikle çocuğunuz, okula verilen ücretin karşılığını yeterli eğitimle alacak mı? veya okul yeterince güvenli mi? gibi sorular, velilerin en sık dile getirdiği sorulardır. Günümüzde devlet okulları ve çeşitli özel okullarda çocuklara şiddet ve bilinçsiz eğitim gibi mesleki ahlak ve genel ahlak kurallarına aykırı eylem sergileyen birçok kurum olduğuna şahit olmaktayız. Bu aşamada ailelerin en güvenli okulu bulması ve araştırması gerektiği sonucunu doğurmaktadır. Çocuğunuza en iyi okulu bulmak için, okul ve kalitesi hakkında biraz araştırma yapmak ve kurumlara gelip detaylı şekilde idari ve eğitim veren personelleri incelemek ve kurum geçmişini araştırmak atmanız gereken ilk adımlardır. Bu zorlu süreçte çocuklarınız için en iyi kriterde eğitimi, Melodi Anaokulu 2001 yılından beri vermektedir. Ankara’da 2 ayrı şubemiz ve 18 yıllık mesleki tecrübemiz ile eğitimli bireyler yetiştirmek yanında, sektörde güven inşaa etmiş bir kurum halini de almış durumdayız.

WeCreativez WhatsApp Support
Destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize her şeyi sorabilirsiniz.
Whatsapp 7/24 Destek +90 532 356 90 36 nolu numaramızla iletişime geçeceksiniz.