Çocuğunuzun Okuldan Önce Yapması Gereken 5 Şey

Başlıklar

Çocukları her sabah okula hazırlamak, zorlu görevi gibi görünebilir. Ancak bu durum sanıldığı şekilde yorucu olmak zorunda değil! Ebeveynlerin veya bakıcıların, çocukların sorumlu olduğu düzenli görevlerle bir rutin oluşturmak, okula hazırlık süresinin kolay ve hızlı geçmesini sağlayacaktır.

Çocuğunuzdan Yatağını Toplamasını İsteyin

Her çocuk 6 yaşından küçük olsa bile kendi yatağını yapmayı öğrenebilir. Tabii ki, küçük çocuğunuzun yatağının 6 yaşına gelen çocuklardan daha düzenli görünmesini beklememelisiniz. Küçük çocuğunuzun çarşaflarını ve battaniyelerini ellerinden geldiğince yukarıya çıkarması ve yastığını yatağın üstüne koyması beklenir. Yapabileceklerinin en iyisini yapmaları beklenir, mucizevi bir yetenek göstermeleri değil. Birçok insan için, yatak yapmak günlük bir rutinin bir parçası değildir, ancak çocuğunuza fayda sağlayacak akıllı alışkanlıklar ve rutinler oluşturmanın harika bir yol olduğunu ve kendi alanları için sorumluluk bilincini aşılamanızın en hızlı yoludur.

Kahvaltı Yapmak

Uzmanlar, çocukların güne sağlıklı bir kahvaltı ile başlaması gerektiği konusunda hemfikirler. Okul çağındaki çocuklar, acele bir kahvaltı yapmak zorunda kalmadan okula gitmeden önce kahvaltılarını zamanında yiyebilmeli, Uyandıktan sonra 10 dakika için ne yemek istediklerini ve nasıl pişirilmelerini istediklerini sormalıdır. Herkesin kahvaltı için kendi rutinleri vardır. Aslında çocuğunuz için sağlıklı bir kahvaltı hazırlamak sizin için önemli bir şey olabilir veya çocuğunuz kendi kahvaltısını yardım almadan yapması sizi iyi hissettirebilir. Hazırlık rutininiz ne olursa olsun, çocuğunuz sabahları başkaları tarafından hazırlanıp hazırlanmadığı önemsizdir. Ancak kahvaltılarını kendi başlarına yapması hazırlık süreci için önemlidir.

Dişlerini Fırçalamak

Çocuğunuz okula gitmeden, bağımsız olarak dişlerini fırçalamayı öğrenmelidir.

Giyinme ve Bakım 

Çocuğunuz sizin yardımınız olmadan giyinmek ve bakımlarının çoğunu sabahları yapabilmeli. Çocuğunuzun yaşına, el becerisine bağlı olarak, ilk iki yıl boyunca yardım etmeniz gerekebilir. Anaokulundaki çocuklar kesinlikle kendi kıyafetlerini seçebilirler (ancak bu onların seçeceğiniz bir kıyafet giymemeleri gerektiği anlamına gelmez) ve çoğunlukla kendi tercih ettikleri kıyafetleri giyinmeleri özgüvenlerini koruyacaktır. Saçlarını yardımsız taramak da yapmaları gerekenler arasındadır. Özellikle ayrıntılı saç stillerini seven bir kızınız varsa. 

Sabah Görevleri 

Çocuğunuza yaşa uygun bir iş atayın veya okuldan önce tamamlamaları gereken bir görev verin. Bu, çocuğunuzun okuldan önce meşgul kalmasına yardımcı olur, sorumluluk öğretir ve temel görevleri yerine getirmesi gerektiğini öğretir. Görevler basit olabilir ve sırt çantasını kapı yanına taşımak veya bulaşık makinesini boşaltmak vb. olabilir.

Facebook Sayfamızdan paylaşımlarımızı takip ediniz. Ön kayıtlar için Ön kayıt formunu doldurabilir; +90 (312) 274 1122 nolu,  +90 (532) 356 9036 nolu ve +90 (533) 526 0868nolu numaramızı arayabilirsiniz. Okulumuz, Güzelkent Mahallesi 2617. Cadde No:14 Eryaman Etimesgut/Ankara adresindedir. 

İnceleme
  • İnceleme
5

Özet

Çocukları her sabah okula hazırlamak, zorlu görevi gibi görünebilir. Ancak bu durum sanıldığı şekilde yorucu olmak zorunda değil! Ebeveynlerin veya bakıcıların, çocukların sorumlu olduğu düzenli görevlerle bir rutin oluşturmak, okula hazırlık süresinin kolay ve hızlı geçmesini sağlayacaktır.

WeCreativez WhatsApp Support
Destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize her şeyi sorabilirsiniz.
Whatsapp 7/24 Destek +90 532 356 90 36 nolu numaramızla iletişime geçeceksiniz.