Eryaman Kreş ve Okul Öncesi Eğitim Merkezi (En İyi Kreş)

Başlıklar

Eğitim, bireyler için ve bir bütün olarak toplum için birçok fayda sağlar. Kariyer fırsatlarını iyileştirir, ülke ekonomisini geliştirir hatta sağlıklı bir yaşam sağlar ve araştırmalar sonucu eğitimin mutlu bir hayat sürmek için büyük bir önem taşıdığı kanıtlanmıştır. Bu nedenle çocukların kreş ve anaokulu eğitimi alması gelecek yaşamlarına doğrudan fayda sağlar.

Eğitim, Türkiye’deki her çocuğun hakkıdır. Fakat bazı aileler eğitimin neden bu kadar önemli olduğunu anlamıyor. Birçok anne-baba çocuklarının ‘kreş veya anaokulunun gerekli olmadığını savunmaktadır. Bu düşünce oldukça yanlıştır.

Eryaman Kreş ve Okul Öncesi Eğitim Merkezi (En İyi Kreş)
Eryaman Kreş ve Okul Öncesi Eğitim Merkezi (En İyi Kreş)

Eğitim kariyer olanaklarını geliştirir mi?

Sizin için bariz görünebilir ama birçok aile, çocuklarının eğitimlerinin gelecek yaşamda hayatlarını olumlu etkileyeceğini bilmiyor. Daha iyi maaşlara sahip kariyerlerin daha fazla nitelik gerektirdiği bir gerçek. Doktorlar, avukatlar, havayolu pilotları, mimarlar… Eğitim olmadan, bunlar gibi mesleklere sahip olmak mümkün değildir.

2013 yılında yayınlanan bir Hükümet çalışması, lise sonrası eğitimini tamamlayan vatandaşları araştırdı. Üniversite ve yüksek lisans tamamlamış iş sahibi vatandaşlarla yapılan görüşmelerde aşağıdaki sonuçlar ortaya çıkmıştır.

  • Üçte biri kalifikasyonlarının sonucu olarak eğitimde artış olduğu belirtlendi.
  • Vatandaşların kazançları ortalama %2.75 arttı
  • Vatandaşların, %58 işlerinden memnun olduklarını söyledi
  • Vatandaşların %80’i mutluluklarının ve özgüveninin geliştiğini belirtti.

Eğitim insanları daha etik yapar mı?

Eğitim, anlayışı da beraberinde getirir. Bu olmadan, ‘ikili iletişimler’ tuhaf görünebilir, hatta korkulacak bir şey olarak algılanabilir. Mesela toplumların tarihlerini ve kültürlerini anlamıyorsak, etnik kökeni farklı insanlarla nasıl etkili bir iletişim kurabiliriz? Uluslararası ilişkiler ve hatta kişisel yaşamlarımızdaki kültürel ilişkiler alanında eğitim, duvarlar yerine köprüler kurar. Ayrıca, dünyanın diğer bölgelerindeki çevresel krizlerin ve eylemlerimizin gezegeni paylaştığımız kişilerin hayatlarına nasıl yardımcı olabileceği veya engel olabileceği konusunda daha fazla bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.

Eğitim ekonomiye yardımcı olur mu?

Bu teknolojik çağda, her zaman yeni endüstriler ortaya çıkıyor. Bu, eğitimli işçi gerektiren yeni iş türleri yaratır. Bu durum yeni bir şey değil. Toplum ilerledikçe iş piyasası değişmektedir. Neredeyse her işin şimdi okuyabilen çalışanlara ihtiyacı var ama 100 yıl önce durum böyle değildi. İstatistikler, yüksek eğitim seviyesine sahip ülkelerin hem bugün hem de geçmişte daha hızlı büyüyen ekonomilere sahip olduğunu kanıtlamaktadır. Bu, eğitimin kişisel bir faydası gibi görünmese de, sağlıklı bir ekonomi tüm vatandaşlar için daha iyidir. Daha iyi kamu hizmetleri ve düşük işsizlik seviyeleri eğitime bağlıdır. Bu nedenle eğitimin erken yaşta verilmesi çocukların gelecek yaşamları için büyük bir etki oluşturmaktadır.  Ön kayıtlar için Ön kayıt formunu doldurabilir; +90 (312) 274 1122 nolu,  +90 (532) 356 9036 nolu ve +90 (533) 526 0868nolu numaramızı arayabilirsiniz. Okulumuz, Güzelkent Mahallesi 2617. Cadde No:14 Eryaman Etimesgut/Ankara adresindedir.  Instagram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İncleme
  • İnceleme
5

Özet

Eğitim, birey ve bir bütün olarak toplum için birçok fayda sağlar. Kariyer fırsatlarını iyileştirir, ekonomiyi ve hatta sağlıklı bir yaşam sağlar ve araştırmalar sonucu eğitimin mutlu bir hayat sürmek için büyük bir önem taşıdığı kanıtlanmıştır. Bu nedenle çocukların kreş ve anaokulu eğitimi görmesi gelecek yaşamlarını doğrudan etkilemektedir.

WeCreativez WhatsApp Support
Destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize her şeyi sorabilirsiniz.
Whatsapp 7/24 Destek +90 532 356 90 36 nolu numaramızla iletişime geçeceksiniz.